Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

 

 

 

oraz

na profile na Facebook

 

Fundacja "Czas Kultury"

 

"Teatr13" Legionowo

 

 

 

 

 

          Sponsorzy

 

       zobacz więcej

 

 

         zobacz więcej

 

 

Fundacja "Czas Kultury" oraz Teatr 13-ka

zapraszają

                                                                                       

                                                                     

Każdy powód jest wystarczający, by podjąć to działanie!

Warsztaty są dla wszystkich..., wszystkich z wyjątkiem tych, którzy po prostu nie chcą… Życie pędzi zawrotną szybkością i każdy wie, że ten, „kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Rozwój osobisty zależy od każdego z nas. Jak pisał Edward Stachura „Życie to nie teatr” . Jest w tym sporo racji, ale...
William Szekspir napisał dla przeciwwagi: „Świat jest teatrem aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”. Zapewne jeden i drugi cytat znajdzie zwolenników. Proponujemy poznać siebie i poprzez dramę i ćwiczenia dialogowe, przygotować się na najgorsze,  spodziewać się najlepszego, a brać to, co jest... z podniesioną głową. Możemy nauczyć technik koncentracji, która daje możliwość zapanowania nad tremą. Improwizacja scen i sytuacji pobudza wyobraźnię, tym samym pozwala nadać im różne znaczenia i zapanować nad emocjami. Świadomość ciała, koordynacja ruchowa, mimika, to podstawowe informacje, które mimowolnie przekazujemy innym. To informacje niewerbalne. Oczywiście możemy mieć wpływ na to jakie informacje przekazujemy. Jest jeden warunek. Tylko wówczas, gdy popracujemy na sobą. Głos to główny sposób komunikowania się ludzi. Proponujemy pracę nad emisją i siłą głosu. Oczywiście inna jest praca nad głosem, gdy chcemy śpiewać, inna do występów scenicznych, a jeszcze inna do wystąpień publicznych. Jednak techniki wydobycia naturalnego, pełnego energii głosu jest dokładnie taka sama. Wszystkie te elementy każdy z nas stosuje, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dopiero świadomość tego, że mamy wpływ na to jak jesteśmy odbierani i niewielkie korekty, powodują, że czujemy się pewniej, a otoczenie dostrzega pozytywne zmiany. Rozpoczynając warsztaty, ustalimy wspólnie, na jakie elementy położymy nacisk. W zależności czy zdecydujemy się na warsztaty incydentalnie, czy też podejmiemy wyzwanie cyklu zajęć, efekty będą inne…
 
                                                 
                                                  

 Zapraszamy na całoroczne zajęcia:

  •                 teatralne

  •                 wokalno- muzyczne

  •                 filmowe

  •                 pracy przed kamerą

Przewidujemy utworzenie grup, dla początkujących i zaawansowanych. Celem zajęć jest, rozwijanie już zdobytych umiejętności, bądź odkrycie w sobie nowej pasji. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z naszą ofertą, gdyż każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Nasze hasło przewodnie to:  "Z kulturą łatwiej żyć"
 

Idea warsztatów weekendowych

    Praca warsztatowa jest intensywna, dynamiczna, skupiona przede wszystkim na wyrobieniu umiejętności swobodnego bycia na scenie. Nie koncentrujemy się wyłącznie na robieniu scenek, głównym celem warsztatów nie jest wystawienie spektaklu. Próbujemy znaleźć natomiast postawę pewności scenicznej, braku lęku w byciu na scenie, zaufania do partnerów. Kształcimy więc umiejętność pracy zespołowej, a także zdolność stałego słuchania i reagowania na akcje partnerów scenicznych. Jednym z naszych głównych celów jest działanie całościowe, integracja w działaniu ciała i emocji. Z tak przygotowanej postawy wyprowadzamy naturalny, organiczny głos, następnie dopiero tekst.
    Używamy w pracy rozmaitych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro, do autorskich technik zarówno improwizacji dramatycznej jak i improwizacji emocjonalno-ruchowo-wokalnej. Używamy także bardzo wielu zabaw i gier teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę.
 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?